1738. aasta revisjon ja vakuraamat

RGADA.274.1.202, kaader  61-77

Tõlkida aitas Kirsti Ervola

Koorküla mõisa omanik on kohtu asja-ajaja Carl Johann Freytagh von Löhringhof (Loringhoven). (Ta sai pandimõisa Peter von Rüdingeri käest 1732. aastal). Eelmisest revisjonist on möödunud 7 aastat ja selle ajaga on ehitatud uusi mõisahooneid. Põllumaad on head ja halvad, rukist külvati 60 vakka. Jaki kõrtsis müüdi õlut ainult talviti, kuni 10 tündrit. Heina tehti 16 keskmist kuhja. Kala püüti 10-st järvest, saak oli väike, ainult mõisa jaoks.

Taludes vahetati peremehi ja toodi uusi inimesi Riidaja mõisapiirkonnast.

Keisri külas Ahlu talus on nüüd Maddis ja Jaan. Lisaks veel mõisa omaniku poolt kupjaks ostetud Maddis. Õllepruulijaks on rootslane Johann Niemann. Keisri Ado anti Wickedeni sulaseks. Mõisa Markuse Johanni asemel on nüüd Riidaja Hanso Andres. Kaustre Jürrie asemel on nüüd Laxi Thomas.

Laugaste külas on Rekusse Perteli asemel Jack ja Johann. Talu saab abiliseks Sillaotsa Matsi. Laukaste Ado saab abiliseks Kocka Andruse kahe pojaga. Reikaste Pertel on nüüd Kursemme Johann. Marcus Andres on nüüd Pertle Johann ja Matt. Veel on Sillaotsa Matz ja Jack, Kitze Siem on nüüd Kangur Thomas.

Koorküla mõisa juurde kuulub ka Picker Hanso Thomas.

Sowiste külas on Christoferi asemel nüüd Möller Ermus. Sowiste Johann.

Valgjärve külas on Lahnemetsa talu Wickedeni valduses. Võõras mees Johann Niemann on pärit Hummelshofist (Hummuli), tema nain