1744. aasta revisjon ja vakuraamat

RGADA.274.1.214/2, kaader  45-66

Tõlkida aitas Kirsti Ervola

        Koorküla ja Asu mõisa omanik on (Gertrud Helene) von Freytag sündinud von Taube.  (Tema abikaasa Karl Johann Freytag von Loringhoven suri 1739. a Koorkülas) On ehitatud uusi korralikke mõisahooneid.  Põldudele külvati 65 vakka rukist. Uudis- ja küttismaad olid  halva kvaliteediga.  Veski töötas kahe jahvatuskiviga, jahvatati 40 vakka rukist ja kasvatati mõisale 2 siga. Kõrts oli Härgmäe teel (Jaki?) ainult talveajal. Heinamaadelt saadi 20 kuhja heinu. Kala püüti 10-st järvest.

Mitmed uued peremehed on pärit Riidajast: Keisri Hanso Pedo Andres, Kaustre Jaan, Sillaotsa Matt, Kitze Simo Thomas,  Blancensee Greth, Linsi Tõnnise ja Jaani talus Ado ja Mert, Werri-Oja Tõnnise Johan, Kocka Johan, Jerwe Hanso Pedo.

Laanemetsa talus on Wickeden (assessor/kohtu kaasistuja), talu inimesed on tema teenistuses. Valgjärve talu kasutab major Rehbinder, inimesed on tema teenistuses. Krüger (kõrtsmik) Meus on pärit Rösthoffi Neu Cassantist.

            Asu mõisa elumaja on maha põlenud. Järele jäid vaid majandushooned. Põldudele külvati 24 vakka rukist. Heinamaadelt saadi umbes 10 kuhja heinu. Kohre Merdi Hans ja Casper Ritz on pärit Riidajast, samuti Picker Jürry Willem.